RTVTK

Četvrtak
09 Sep
  • Prijava
  • Registration
    *
    *
    *
    *
    *
  • Traži
Text size
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Duisburg: Nakon 19 mrtvih i 400 povrijeđenih ukinut festival tehno muzike "Parada ljubavi"

E-mail Ispis PDF
U masovnoj panici koja je prouzrokovala pravi stampedo na festivalu elektronske muzike u Duisburgu, poznatom kao "Parada ljubavi" poginulo je 19 osoba, a više od 400 je povređeno, od kojih je 45-oro u teškom stanju, saopštio je portparol policije. Organizator je odlučio da se festival, poznat kao "Parada ljubavi", ukine.
Njemačko Državno tužilaštvo počelo je oficijelnu istragu povodom tragedije, potvrdila je policija, a šef kriznog štaba Volfgang Rabe je rekao da je predao Tužilaštvu svu dokumentaciju o sinoćnjem događaju, ali da u javnosti, u cilju istrage, o tome ne želi ništa da govori.
Ko je tačno kriv za izbijanje masovne panike i stampeda se za sada ne zna, a mediji pišu o tome da je i ranije bilo upozorenja na mogućnost takve katastrofe.
Originalni festival "Parada ljubavi" iznikao je iz mirnih demonstracija 1989. u Berlinu u veliku proslavu kulture na otvorenom, koja je na vrhuncu, 1999. godine privukla čak milion i po ljudi.Međutim, zbog finansijskih teškoća i protivljenja vlasti, manifestacija je 2006. preseljena u više gradova u Njemačkoj.
Čitanja: 167


busy
 

Vrijeme u Tuzli

Četvrtak Petak Subota Nedelja
DANAS SUTRA PREKOSUTRA ZAKOSUTRA
28°C 14-28°C 13-24°C 13-22°C
umjereno oblačno oblačno s kišom oblačno s kišom oblačno s kišom

Bioprognoza

Stanje na putevima

Baner

Dnevnik i emisije

Vijesti

 

Servisne informacije za 9.9.2010.

 

Bajramska čestitka uposlenika RTV TK

 

Bajramska čestitka reisu-l-uleme Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini Mustafe ef. Cerića

Zanimljivosti

 

Deset zlatnih pravila za uspjeh u životu i sticanje briljantne poslovne karijere

 

Kratke zanimljivosti o islamu

 

Top lista osam najljepših plavuša svih vremena na čelu sa Merlin Monro

Trenutno aktivnih Gostiju: 782 i Članova: 4